Finale Svjetskog prvenstva za kadete, juniore i U21, Konya/Turska
Naša reprezentacija učestvovala je na Svjetskom prvenstvu u karateu koje se održalo u Konya/Turska.
Takmičenje se održavalo u kategorijama kadet, junior i U21. Naša karate reprezentacija ostvarila je zavidne rezultate i uspjehe
Delegacija BiH saveza se sastojala od:
33 takmičara
5 selektora
Predsjednik i
Generalni sekretar saveza
Predstavnici po kategorijama:
Dujaković Pavle BORBE - U21 -60kg
Klino Amin BORBE - U21 - 67kg
Mujić Berin BORBE - U21 -75kg
Džuho Mahir BORBE - U21 -84kg
Anes Bostandžić BORBE - U21 + 84 kg
Rebronja Adna BORBE - U21 žene -50kg
Sipović Nejra BORBE - U21 žene -55kg
Kurteš Marina BORBE - U21 žene -61kg
Busnov Almedina BORBE - U21 žene -68kg
Brkan Nejla BORBE - U21 žene +68kg
Stanić Mihajlo BORBE - Juniori -55kg
Pejić Luka BORBE - Juniori -61kg
Hukara Sanjin BORBE - Juniori -68kg
Nezirić Kemal BORBE - Juniori -76kg
Halilović Omar BORBE - Juniori +76kg
Hodžić Sara BORBE - Juniorke -48kg
Rašidbegović Mubina BORBE - Juniorke -53kg
Sipović Emina BORBE - Juniorke -59kg
Hodžić Nejla BORBE - Juniorke +59kg
Halilović Emir BORBE - Kadeti -52kg
Arnautović Ali BORBE - Kadeti -57kg
Salkić Tarik BORBE - Kadeti -63kg
Sinanović Faris BORBE - Kadeti -70kg
Jeličić Nemanja BORBE - Kadeti +70kg
Sipović Edina BORBE - Kadetkinje -47kg
Mehanija Hena BORBE - Kadetkinje -54kg
Ružnić Iman BORBE - Kadetkinje +54kg
Peštalić Merjema KATE - Kadetkinje
Stanojević Kristina KATE - Juniorke
Beganović Amila KATE - U21
Salkić Tarik KATE - Kadeti
Rošić Rijad KATE - Juniori
Veladžić Senaid KATE - U21 muški
KATE - Ekipno Kadetkinje/Juniorke
Peštalić Merjema, Salihović Aldijana, Stanojević Kristina
Takmičare su vodili selektori:
Ferhatbegović - Dizdarević Lejla, Arnautović Adnan, Goran Đekić, Armin Topalović, Boris Jeličić i Edhem Halilović.
Predstavnik Saveza: Miroljub Kremenović
Vođa delegacije: Admir Zukan
Svi takmičari su pokazali svoje znanje i umijeće, te svi zaslužuje čestitke za svoj trud. Od 33 takmičara posebno su se istakli:
Pavle Dujakovic – Viceprvak svijeta Srebrena medalja
Anes Bostandzic – Bronzana medalja
Emina Sipović – Bronzana medalja
Luka Pejic – Bronzana medalja
DUJAKOVIĆ PAVLE
Anes Bostandžić
Emina Sipović
Luka Pejić
Ne smijemo zaboraviti niti uspjeh Emira Halilovića i Omara Halilovića, koji su osvojili 5. mjesto
Čestitke za naše karatiste i naš karate tim