Tempere - 48. Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i U-21.

U Finskoj/Tampere se od 20. 08. do 22.08.2021.godine održavalo 48. Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i U-21. Na prvenstvu je učestvovalo 996 takmičara iz 45 zemalja. Bosna i Hercegovina zauzela je 19. mjesto u ukupnom poretku sa osvojene dvije  srebrene i jednom bronzanom medaljom.

Viceprvaci Evrope postali su Nejra Sipović 2. mjesto u kategoriji borbe juniorke -59 kg i Rijad Džuho 2. mjesto u kategoriji borbe U21 + 84 kg, dok je Anes Bostandžić osvojio 3. mjesto u kategoriji borbe juniori + 76 kg.

Nejra Sipović u prvom kolu savladala je predstavnicu Azerbejdžana 3:1, u drugom kolu predstavnicu Makedonije 4:0, u trećem kolu predstavnicu Nizozemske 4:0, u polufinalu predstavnicu Slovenije 3:2, dok u finalu nakon neriješenog rezultata 0:0, gubi na izjašnjavanju Sudija od predstavnice Ukrajine.

Rijad Džuho u prvom kolu savladao je predstavnika Danske 2:1, u drugom kolu predstavnika Hrvastke 2:1, u trećem kolu predstavnika Kosova 1:0, u finalnom meču izgubio od predstavnika Turske 1:0 te osvojio srebrenu medalju.

Anes Bostandžić u prvom kolu savladao je predstavnika Slovačke 1:1 (prednost prvog poena), u drugom kolu predstavnika Estonije 6:0, u trećem kolu predstavnika Ukrajine 2:1, u borbi za finale gubi od predstavnika Italije 2:1, dok je u borbi za bronzanu medalju savladao predstavnika Hrvatske 5:3.

Također zapažene rezultate ostvarili su: -Emina Sipović 5. mjesto (juniorke -53 kg)
- Tarik Salkić 5. mjesto u konkurenciji kadeta (kate).
-Pavle Dujaković 5. mjesto (U21 -60 kg)
-Sadin Mulahalilović 7.mjesto (U21 -84 kg)

Takmičare su vodili selektori Bajro Durdžić, Edhem Halilović i treneri Zijad Sipović i Boris Popović.

U delegaciji su također bili Sportski direktor Radulović Rajko i Generalni sekretar Potur Ramiz ujedno i kao vođa puta.
Evropske sudijske licence uspješno au položili Birsene Eljazović i Emiru Meholjić, sa kojima je u Tampereu bio prisutan i predsjednik Sudijske komisije Husein Huzejrovic, inače evropski i svjetski sudija.